7 sposobów na migrenę

Migreny i bóle napięciowe głowy to bolączka moja i Marii.
Ostatnio Maria była w szponach bólu ok. 3 tygodniu.
Teraz kolej na mnie.

Staramy się nie brać za dużo tabletek, często nie pomagają a podtruwają nasz organizm.

Od czasu do czasu chodzimy do neurologa na kontrolę czy z naszym układem nerwowym jest wszystko ok.

W razie ataku, staramy sobie radzić domowymi sposobami.

Oto one:

 1. COCA-COLA – koniecznie z cukrem – wypita na początku ataku może przerwać atak. Przyznajemy się do popijania nią tabletek przeciwbólowych. O coca-coli pisałam tutaj.
 2. PRYSZNIC – a dokładnie polewanie wodą o wysokim ciśnieniu głowy i barków. Ja polewam gorącą, Maria zimną.
 3. MIGRENKA – herbatka Herbapolu Kraków, bardzo skutecznie łagodzi mdłości. Do kupienia w sklepie Blisko Natury tu.
 4. MASAŻER GŁOWY – bardzo proste urządzenie, które przynosi niebywałą ulgę. Do kupienia np. na allegro
 5. KOŃSKA MAŚĆ – tylko i wyłącznie pomaga nam ta, która jest na obrazku. Wypróbowałyśmy już inne i żadna nie była skuteczna. Do natarcia karku, ramion i czoła. Nawet sam jej zapach łagodzi nasz ból. Do kupienia w sklepie Blisko Natury tu.
 6. MASAŻ GŁOWY – masaż, który stosujemy nazwałyśmy odpowiednio: ściskanie, mycie głowy, udeptywanie kota. Nazwy pochodzą od naśladowania ruchów jak w nazwie. 🙂
 7. SEKS – (Marii nie dotyczy 😛 ) tak jak seks może spowodować ból głowy, tak samo może pozwolić szybciej zakończyć migrenowy atak. Myślę, że ma to coś wspólnego z rozszerzaniem i kurczeniem się naczyń. Doskonały pod koniec bólu.

Piszcie o własnych sposobach i trikach na migrenę. Chętnie wypróbujemy!
Zapraszamy też na facebooka –  MIGRENA Z GŁOWY – można tam dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy, lub połączyć w bólu z innymi migrenowcami.

25 Comments

Add Yours
 1. 1
  Mango Mania

  Też należę do grona migrenowców, nikomu nie życzę tego… nikomu…. u mnie czasem za nim rozchula się migrena pomaga wypicie większej ilości wody na raz ze 4 szklanki, uwierzcie czasem mi to pomogło, polewanie zimną wodą głowy też działa, innym sposobem jest zaciemnione pomieszczenie i spanieeee-budzę się wtedy po na prawdę krótkim czasie i czuję że ból minął (jednak jestem strasznie słaba), piję również kawę z dużą ilością cytryny.

 2. 22
  zai

  Ja niestety również cierpię na nawracające kilkudniowe migreny. Tabletki niestety nie pomagają. Nawet te na receptę. Ostatnio dostałam cynk od znajomej osoby, że na migrenę polecane jest przyjmowanie złocień maruna. Kupiłam wyciąg w tabletkach i zaczynam testowanie. Mam nadzieję, że migrena pozostanie złym wspomnieniem.

Dodaj komentarz