O książce w skrócie
Cukiernia Kosmetyczna to pierwsza książka Adriany Sadkiewicz – autorki Lili Natura – jednego z najpopularniejszych blogów  o kosmetykach naturalnych.
Autorka
krok po kroku pokazuje, jak wyczarować najpiękniejsze musujące
babeczki, mydlane lody, nawilżające czekolady i kąpielowe pralinki.

Piękne
zdjęcia i wspaniałe opisy gwarantują, że na chwilę zapomnicie o
rzeczywistości, a świat Ady pochłonie Was bez reszty i zainspiruje do
stworzenia słodkości w swoim domu.

Dajcie się porwać zaskakującej przygodzie – słodkiej i aromatycznej, wprawiającej w dobry nastrój, jak najlepsza czekolada!

Patronat medialny: Biokurier, Storeko, SlowLife, Bliskonatury.pl

Autor: Adriana Sadkiewicz, Wydawnictwo: Publicat, Kategoria: Poradniki, Format: 260x205mm, Liczba stron: 176, Okładka: Oprawa twarda, Premiera: 26.10.2016, EAN: 9788324521609, ISBN: 978-83-245-2160-9
Recenzja
Kiedy zostałam poproszona o objęcie patronatem medialnym Blisko Natury książki Adriany Sadkiewicz: Cukiernia Kosmetyczna, zgodziłam się bez wahania i poczułam się niezwykle zaszczycona.

Znam Adę od kilku lat. Bez niej Blisko Natury nie byłoby takie ładne jak jest, ponieważ to ona odpowiada za estetykę sklepu. Jestem też oddaną fanką jej bloga i biżuterii.

Od strony zawodowej Ada jest gwarancją kreatywności, rzetelności, uczciwości i dobrego smaku, a prywatnie jest zawsze uprzejmą, serdeczną i bardzo, bardzo ciepłą osobą.

Ma swój autentyczny styl, który – byłam pewna – zawrze w swojej pierwszej książce.
Tak oczywiście się stało.

Książka jest przepiękna. Wcześniej widziałam jej wizualizację, ale wziąć „żywy”, pachnący drukiem egzemplarz do ręki to jednak zupełnie coś innego.

Ma idealny format dużego kajetu. Przerzucając kartki nie można przestać się uśmiechać i dziwić, jak to możliwe, że cuda w niej zawarte nie są jadalne… a kosmetyczne! To książka idealna do poprawiania humoru.


Od cudownych, wysmakowanych zdjęć nie sposób oderwać oczu. Barwne pyszności intrygują i zachęcają do zapoznania się z recepturami na ich wykonanie.
A jest ich w książce co nie miara! Znajdziecie tutaj wszelkiego rodzaju ciasta i ciasteczka, babeczki, kuleczki, czekoladki, cukierki, lizaki – tak smakowite, jak ich jadalne odpowiedniki.

Oprócz tego autorka zamieściła przepisy na słodkie peelingi, olejki, błyszczyki i masełka do ciała. I jeszcze więcej!
Wśród wielu działów tematycznych,  jest też dział dedykowany dzieciom i świętom.

Wszystko przedstawione jasno, czytelnie i oczywiście – jak to u Ady – przepięknie. 🙂
Wszystko stworzone z prostych, naturalnych surowców.
Tajemniczy składnik to… kreatywność autorki.

Każdy przepis opisuje działanie kosmetyku oraz zawiera istotne informacje „techniczne” – czas przygotowania, stopień trudności oraz termin przydatności do użycia.

Cukiernia Kosmetyczna to przesympatyczny poradnik jak zamienić własną kuchnię w manufakturę zaczarowanych słodyczy. Jest to świetna pozycja dla małych i dużych, młodych i starych i na każdą porę roku. 🙂

Mając książkę, bez trudu przygotujecie najpyszniejsze kosmetyczne wypieki, desery i lody. Stworzycie naturalne, domowe kosmetyki i rytuały pielęgnacyjne, które dostarczą skórze porcji urody i zdrowia.

Książka będzie wspaniałym prezentem lub inspiracją do stworzenia kosmetycznych słodyczy dla najbliższych.

Na koniec jeszcze dwa słowa o tym, co mnie urzekło szczególnie w Cukierni. Była to bezpretensjonalna treść dedykacji, która okazała się być również dla mnie. Może dla Was również? Warto sprawdzić. 🙂

Książkę możecie kupić w wielu księgarniach (również w empiku), na stronie wydawnictwa oraz na Blisko Natury.

Konkurs
Mam dla Was podpisane przez Adrianę Sadkiewicz dwa egzemplarze Cukierni Kosmetycznej. 
Co zrobić, żeby otrzymać jeden z nich? 
Należy w komentarzu do tego posta napisać komu pierwszemu wręczyłybyście własnoręcznie przygotowany kosmetyk i dlaczego. Jeżeli dodajecie komentarz anonimowo – koniecznie podpiszcie go mailem.
Spośród zgłoszeń wybierzemy dwa najciekawsze naszym zdaniem komentarze, a do ich autorów wyślemy książki. 
Konkurs trwa do 26 listopada 2016 r. Wyniki zostaną ogłoszone 27 listopada na blogu.
Jeżeli polecicie konkurs wraz z książką lub jej recenzją na swoich blogach, fb lub Instagramie, będzie mi bardzo miło. 🙂
Spójrzcie jak piękna jest książka w środku i bierzcie się za pisanie komentarzy. 🙂
Powodzenia!