Kakaowe mydło z orzechami laskowymi

Jestem łakomczuchem. Ślinotokiem więc zareagowałam na mydło firmy Nubian na zaprzyjaźnionej stronie www.shea.pl . Wcześniej poznałam już inne mydła tej marki, więc pewna jakości dokonałam zakupu.
Mydło pachnie niebywale słodko – jak dla mnie ciut za bardzo. Wolałabym głębszą nutę mleczno czekoladową. Moja córka mydło uwielbia. Dla mnie ma jeden wielki MINUS – strasznie wszystko w koło brudzi. Mydła z zasady brudzą wannę czy brodzik bardziej od żelu pod prysznic. To mydło dodatkowo brudzi wszystko na brązowo. Piania z niego również jest brązowa. Przy pierwszym użyciu wystarszylam się, że jestem bardzo brudna.  Minus ten wynika jednak z Plusa za naturalność, zostaje więc wybaczony. 🙂
Ze wszystkich mydeł Nubian jakie stosowałam, to właśnie kakaowe spełniło swoje zadanie, jeśli chodzi o higienę intymną. Nie szczypało! Trochę może zapach zbyt mdły (a te okolice ja przynajmniej chciałabym odświeżać :P) ale to już kwestia gustu. 
Generalnie mydło jest bardzo delikatnie, pieni się pięknie. Nie jest ani za twarde ani za miękkie. Skórę odtłuszcza ale nie wysusza.
Mydło mogę więc spokojnie polecić do mycia się od stóp do głów (bez włosów).
Skład mydełka to: Masło kakaowe, masło shea, masło palmowe, roślinna gliceryna, witamina E, witamina C, czekolada mleczna, orzechy laskowe,  Shea Butter, Palm Kernel Oil, Vegetable Glycerin, Vitamin E, Vitamin C, Milk Chocolate, Hazelnuts

Cena na shea.pl 15 zł bez grosza. 

(foto ze strony http://www.afrikanrepublic.com/ )

Dodaj komentarz