Yogini – Ogórkowe mydło z Ashwagandha i Shatavari

Dziś przyszła kolej na wypróbowanie mydła ogórkowego. Nie sądziłam, że będzie to mydło jednym z budzących najmniejsze zainteresowanie. Ogórek to przecież doskonały kosmetyk. Używamy toników ogórkowych, kremów ogórkowych a nawet plasterków ogórka w formie maseczki na buzię. Dlaczego więc nie wypróbować ogórkowego mydła?

Kostka ma kształt kwadratu dzięki czemu pasuje do ręki, choć wydaje się, że mogłoby by być bardziej obłe. Wiem jednak, że to mydło krojone jest ręcznie – więc inaczej być nie może.

Mydło jest dość twarde. Widać w nim zatopione sproszkowane zioła. Dzięki temu mydło używane bezpośrednio na skórę działa jak delikatny peeling. Jeśli nie chcemy efektu złuszczania wystarczy użyć gąbki.
Kostka, jak wszystkie produkty Wild Earth, nie pachnie intensywnie. Wyczuwam w nim głęboką woń nierafinowanego masła kakaowego i delikatny powiew świeżości – jak mniemam to ogórek.
Mydło wytwarza miękką, aksamitną piankę, która łatwo spłukuje się ze skóry. Pozostawia ciało odtłuszczone ale nie wysuszone i przyjemnie pachnące świeżością.
Zawartość nieznanych w Polsce ziół ashwagandha i shatavari dodaje kosmetykowi tajemniczości. Więcej o ziołach można przeczytać tutaj.

Mydło wchodzi w skład serii produktów Yogi Yogini – kosmetyków, których stworzenie zainspirowano Jogą.

Cena: ok. 23 zł Link do sklepu

INCI: olej palmowy, masło kokosowe, olej słonecznikowy, oliwa z oliwek, olejek ogórkowy, ashwagandha, shatavari

Dodaj komentarz