Zielona herbata dla skóry

Dziś postanowiłam przyjrzeć się bliżej zielonej herbacie, którą piję regularnie i i chętnie.
Okazało się, że herbata ta nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie stosowana do wewnątrz ale ma też rewelacyjne działanie od zew. – na skórę. 

Zielona herbata poprawia nawilżenie i kolor skóry, ogranicza potliwość i łojotok, dezynfekuje skórę, minimalizuje ryzyko przedwczesnego jej starzenia, naprawia komórki po uszkodzeniu przez promienie słoneczne, niweluje blizny a nawet zapobiega niektórym nowotworom!

Swoje działanie herbata zielona zawdzięcza katechinom (polifenolom). Są to silne przeciwutleniacza, które mogą reaktywować obumierające komórki. Dodatkowo przyspieszają proces różnicowania nowych komórek skóry. Dzięki temu skóra jest wyraźnie wzmacniana i doskonale radzi sobie z procesami starzenia a także chorobami np. łuszczycą, trądzikiem różowatym i młodzieńczym, cellulitem itp.

Polifenole mają wpływa na gojenie się ran. To z kolei powoduje, że zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania szpecących blizn. Mogą one nie powstać w ogóle lub mogą być one delikatniejsze. Dotyczy to np. rozstępów pojawiających się w ciąży, w czasie wzrostu lub chudnięcia. Stosowanie w tym czasie zielonej herbaty może skutecznie zapobiec bliznowaceniu. 
Zielona herbata odbudowuje skórę po kąpielach słonecznych i solarium ponieważ zawiera liczne związki m.in. kofeinę, taninę i polifenole chroniące przed zniszczeniami komórek przez promieniowanie słoneczne.  Chroni ją przez grzybami i bakteriami, zmniejsza potliwość.
W zielonej herbacie znajdują się też: składniki mineralne (między innymi fluor, mangan, żelazo, wapń, potas, krzem, fosfor) oraz witaminy (A, C, E, K, z grupy B).
Dzięki temu wspomaga likwidację szpecącego cellulitu na skórze.

Zawarte w herbacie zielonej olejki eteryczne i teina działają orzeźwiająco na skórę. 

Pijmy więc ten aromatyczny napój jak najczęściej ale i sięgnijmy po nią w kosmetykach. Na rynku znajduje się wiele produktów  z zieloną herbatą. Wybierajcie tylko te naturalne.

W sklepie Blisko Natury zieloną herbatę znajdziecie w:
mydle peelingującym Wild Earth Nepal 

balsamie do ust
ożywczym olejku do ciała z zieloną herbatą
ekstrakcie z zielonej herbaty

1 Comment

Add Yours

Dodaj komentarz