Balsam do ciała w kostce własnej roboty

http://retrobungalow.com

Kiedy zobaczyłam balsamy w kostce pierwszy raz, pomyślałam, że to niewiarygodne, że wcześniej sama nie wpadłam, żeby je zrobić.
Balsamy w kostce to tak naprawdę nic innego jak duży balsam do ust (o twardości takiego w sztyfcie). Miło się je robi, ładnie pachną a jeśli użyjemy fantazyjnych foremek mogą mieć urocze kształty i świetnie nadają się na prezent.

Do zrobienia balsamu w kostce potrzebujemy:

http://www.commonsensehome.com/

Specjalnie podaje proporcje aby każda z Was mogła sama łatwo taki balsam przygotować z tego co ma. Każda część może być też połączeniem kilku rodzajów produktów z tej samej części. Np. na 1 część twardego masła może składać się tylko masło kakaowe, ale może też kakaowe, kokum, illipe. Jeśli robimy małą porcję balsamu polecam użyć jednego gatunku masła, wosku i oleju ale jeśli robimy hurtem dla koleżanek lub na sprzedaż warto dodać różne ich rodzaje. Skład takiego balsamu będzie imponujący. 🙂

Na pewno warto też tworzyć tematycznie: np. do balsamu o zapachu morelowego dodać olej morelowy a o zapachu różanym olej z dzikiej róży lub róży damasceńskiej.

Balsamy w kostce to możliwość nadawania im przeróżnych kształtów. Można wykorzystać więc foremki do ciastek, do mrożenia kostek lodu a także foremki do piasku, a jeśli nie macie nic takiego to wlać w wąską blachę keksówkę i ciąć nożem na kawałki. Z foremek lepiej wybrać te niewielkie – optymalna jest taka wielkość, żeby balsamu starczyło na jeden-dwa razy.

Do balsamu można wrzucać listki ziół, przyprawy ale nie za dużo. A masę na balsam można barwić spożywczymi barwnikami w ilości minimalnej – jeśli ktoś ma ochotę. 

Jeśli wybierzemy składniki do balsamu, rozpuszczamy je w kąpieli wodnej lub mikrofalówce. Mieszamy. Przelewamy do foremek i czekamy aż zastygną. A potem pakujemy, wąchamy, chwilami się jakie jesteśmy samowystarczalne, pomysłowe i oczywiście jak bardzo gładka i piękna stała się nasza skóra.

http://www.spain-in-iowa.com/
http://mycountrycottage.blogspot.com

http://copious.com

http://everything-lavender.com
http://www.commonsensehome.com/

19 Comments

Add Yours

Dodaj komentarz