Zapraszam nad morze

Byłam cztery dni nad morzem. Nad Bałtykiem.

Było tak cudownie, że chcę koniecznie podzielić się z Wami miejscami, które odwiedziłam.

NOCLEG
Pierwsze to miejsce na nocleg w stylu „Blisko Natury”. Co prawda ja tam nie nocowałam ale moje dzieciaki spędziły w tym miejscu 11 noclegów a ja tylko je odwiedzałam. 

Miejsce to nazywa się Piastogród i leży w Jarosławcu przy bardzo trafnie nazwanej ulicy Za lasem.
Z dala od straganów, zapachu gofrów i disco polo. 🙂 

Do morza co prawda kawałek jest ale dla mnie to żaden problem. Zawsze wybieram dzikie plaże na które trzeba podjechać i tak samochodem. 

Właścicielami domków są przemili ludzie. Same domki nie są ciasno napchane na działce. Jest przestrzeń, zielona trawka, miejsce do siatkówki  i plac zabaw dla dzieci. W uroczych domkach jest bardzo domowo. Schludnie, czysto i z gustem.

Psy mile widziane, nawet te odwiedzające. 🙂

Jeżeli jesteście jeszcze przed urlopem gorąco zachęcam Was do odwiedzenia tego miejsca. A jeśli urlop za Wami, zaplanujcie wakacje w Piastogrodzie w przyszłym roku. Może się spotkamy? Bo my będizemy na pewno. 🙂

Foto: www.piastogrod.pl

PLAŻE
Jeśli plaże przy kurortach nie są dla Was a Międzyzdroje omijacie szerokim łukiem odwiedźcie plaże w pomiędzy Jarosławcem i Wiciem. 
W południe zaszyjcie się w domkach, hotelach, namiotach – plaże z rana (ja łaziłam z Nitką już od 6) i wieczorami są tam zupełnie puste i najpiękniejsze. 

PAMIĄTKI
Wrócić znad morza bez pamiątki? Głupio. Ale po co komu pamiątki z Chin? 

Jeśli odwiedzicie Ustkę, koniecznie zajrzyjcie do obozowiska przy Bunkrach Bluchera. Nie tylko uzupełnicie wiedzę historyczną swoją i swojego psa ale też zakupicie wspaniałe ręcznie robione ceramiczne pamiątki. Postrzelacie z łuku. Zjecie grochówkę. Odpoczniecie od gwaru i szumu.

JEDZONKO
W Jarosławcu najlepsze rybki (ja pozostaje zawsze wierna bałtyckiej flądrze) jedliśmy „U Braci” a robione na miejscu lody i gofry w Venezii. 
——————————————-

Prawdziwy, dłuższy urlop – taki wiecie: z wyłączoną komórką, dopiero przede mną ale ten morski pół-urlop był naprawdę udany. Szczerze polecam tego typu wypady. 🙂

6 Comments

Add Yours

Dodaj komentarz