Wyprawka na basen

Chodzenie na basen to zdrowy sposób na spędzenie wolnego czasu. Regularne moczenie ciała i włosów w chlorowanej wodzie nie jest jednak dla nich korzystne. Można poszukać basenu z inną metodą oczyszczania wody (np. ozonowanie), a jeżeli nie ma takiego w pobliżu, trzeba zaopatrzyć się w kosmetyki, które szybko naprawią szkody wyrządzone przez chlor.

Do pielęgnacji ciała i włosów po basenie warto wybierać kosmetyki bardziej tłuste i nie należy bać się tłustego filmu, który pozostawiają.

Bardzo wygodnie jest skompletować kosmetyczkę tylko z przeznaczeniem na basen. Wybierać należy kosmetyki z większą zawartością olejków i maseł, w lekkich opakowaniach z mocną i szczelną nakrętką.

Bardzo dobrym sposobem jest również zabieranie ze sobą olejku i wcieranie go w wilgotną skórę. 

 
W mojej basenowej kosmetyczce aktualnie znajdują się:

11 Comments

Add Yours
  • 6
   Ewelina Wysokińska

   chlor jest okropny :(, ale pływanie jest przyjemne. W morzu znoszą falę a znowu w jeziorze muszę pływać z zamkniętymi oczami, bo strasznie boję się, że z szuwarów pode mną wyskoczy jakiś zwierz, np. rak i mnie uszczypnie. Irracjonalne, ale tak mam. W jeziorze pluskam się tylko w ramach relaksu i ochłodzenia. Dziś straszliwie mi się jeziora chciało i kanapek jedzonych na kocyku po kąpieli. 🙂

 1. 8
  Aleksandra K

  uwielbiam pływać! w mojej kosmetyczce zawsze znajdują się: szampon love 2 mix ogranic bambusowy z mandarynką, miętowy żel peelingujący z Orginal Source, balsam do ust EOS, krem do twarzy awokado z Bioluxe i serum na końcówki Bioelixire 🙂 Nigdy nie mam czasu na odżywianie włosów czy smarowanie ciała.

Dodaj komentarz