5 domowych maseczek na 5 najczęstszych włosowych problemów

Wśród domowych kosmetyków królują peeling i maseczki do twarzy. Do włosów używamy raczej produktów sklepowych – może dlatego, że stosuje się je częściej, bo po każdym myciu włosów? Prawda jednak jest taka, że codzienne maseczki dla włosów, to jak codzienny krem dla twarzy. Od czasu do czasu warto zrobić coś ekstra odżywczego i zastosować ekstra odżywczą maskę, najlepiej tę domową.
Poniżej 5 propozycji rozwiązujących najczęstsze włosowe problemy.

Tłusta skóra głowy, łupież (peeling + spray)

2 łyżki oleju lnianego
1 łyżeczka cukru

2 łyżki octu jabłkowego
2 łyżki nadtlenku wodoru
2 szklanki wody

Zabieg dwuetapowy dla tych, którzy nie mogą sobie poradzić z łupieżem. 
Najpierw należy zmieszać olej z cukrem i wymasować skórę głowy. Założyć termoczepek i pozostawić 20 minut. Następnie umyć głowę delikatnym szamponem. Osuszyć ręcznikiem i spryskać mieszaniną (wymieszać ocet z wodą i nadtlenkiem wodoru), szczególnie zwracając uwagę na skórę głowy. Założyć foliowy czepek. I pozostawić minimum godzinę.

Włosy zmęczone i bez połysku
1 łyżka oliwy
1 jajko
0,5 szklanki odgazowanego jasnego, lekkiego piwa

Maseczka ta, to przede wszystkim zastrzyk dla włosów witamin z grupy B.  Należy wymieszać produkty i nałożyć na mokre, umyte włosy na 20 minut.

Włosy suche i kędzierzawe
1 banan
1 awokado
1 łyżka oliwy z oliwek

Tłusta i odżywcza maseczka doskonale zamyka łuski włosów, dzięki czemu wygładza je i uelastycznia. Piękne loki gwarantowane. Maseczka ta, to przede wszystkim zastrzyk dla włosów witamin z grupy B.  Należy wymieszać produkty i nałożyć na mokre, umyte włosy na 20 minut.
 

Włosy tłuste
4 łyżki zielonej glinki
1 żółtko
2 łyżki wody

Maseczka ma właściwości regulujące wydzielanie sebum przez skórę głowy i
oczyszczające włosy. Zapobiega również wypadaniu włosów. Zielona glinka
absorbuje zanieczyszczenia i działa antybakteryjnie na skórę głowy.
Żółtko odżywia i uzupełnia niedobory składników budulcowych kłosa włosa. Maseczka ta, to przede wszystkim zastrzyk dla włosów witamin z grupy B.  Należy wymieszać produkty i nałożyć na mokre, umyte włosy na 20 minut.

Włosy osłabione stylizacją
1 biało jajka
1/4 szklanki majonezu
1/4 szklanki jogurtu naturalnego

Maseczka wyjątkowo mocno usuwa zanieczyszczenia z włosów i głęboko je nawilża. Maseczka ta, to przede wszystkim zastrzyk dla włosów witamin z grupy B.  Należy wymieszać produkty i nałożyć na mokre, umyte włosy na 20 minut.

10 Comments

Add Yours

Dodaj komentarz