Dezynfekująca błyskawiczna maska po depilacji

Latem golimy się częściej, dlatego warto przestrzegać kilku zasad, żeby cieszyć się gładką skórą – bez krost. Jeżeli czerwone wypryski na skórze po depilacji, to zobacz w jaki prosty sposób możesz nie dopuścić do ich powstania.

Skóra na łydkach jest zazwyczaj bardzo cienka i ma tendencje do wysychania. Golenie pogłębia problem. Razem z włosami ostrze pozbawia nas cienkiej warstwy naskórka. Łatwo wówczas o drobne zakażenia, które powodują zaczerwienienie i brzydkie krostki. Czasami bolesne. Dodatkowo rosnące włosy kłują naskórek i również pozwalają wniknąć bakteriom pogłębiając problem. Spryskanie skóry spirytusem lub wodą utlenioną pomaga odkazić skórę, ale jednocześnie mocno ją wysusza.

Dezynfekująca błyskawiczna maska po depilacji

  1. namydl nogi mydłem aleppo o średniej zawartości oleju laurowego (ok. 12%) i zgol włosy – możesz zastosować mydło do golenia, np. Alepia
  2. spłucz nogi letnia wodą i skrop je dowolnym olejem (w ilości 1 łyżka)
  3. posyp nogi białą glinką z wysoką zawartością srebra, np. kambryjską
  4. rozprowadź wszystko, uzyskując maseczkę
  5. pozostaw na chwilę
  6. spłucz – nie musisz już nawilżać skóry, olej na niej pozostanie

Srebro ma wartości dezynfekujące i zniszczy bakterie na skórze. Biała glinka dodatkowo ukoi skórą, a olej nawilży ją i zabezpieczy. Efektem jest gładka skóra, bez zaczerwień i krostek. Maseczka może być stosowana nie tylko po goleniu, oraz również po użyciu depilatora.

Oprócz tego pamiętaj, żeby zawsze używać do golenia ostrych żyletek. Nie musisz używać ich jednorazowo, ale pamiętaj, żeby zawsze dobrze je umyć po użyciu i wysuszyć. Możesz oblać ostrze maszynki spirytusem.

Nigdy nie zaniedbuj łydek w codziennej pielęgnacji i starannie je nawilżaj.

2 Comments

Add Yours

Dodaj komentarz